Hele kalenderen

tor d. 18. jan

Relaunch af Byens Radio - Piratstart! 20:00 Ungdomshuset
Tung Torsdag meets Dub Manza Soundsystem 21:00 BolsjeFabrikken

fre d. 19. jan

Fernisering / Opening of solo exhibition by The Bridge Radio 18:00 CAMP / Center for Art on Migration Politics
CPH SXE: Pizza + movie night 19:00 Ungdomshuset

lør d. 20. jan

Vegansk nytårsfrokost i Brøndby - Aflyst! 12:00 Idrættens Hus' Restaurant
Kollektivernes Dag 20.1.18 13:00 Kollektivet Rabarberpaladset
Foredrag med oplæsning og debat om Den Berlinske bz bevægelse. 16:00 Amalthea Bokkafe
BEATDOWN - Ripoff x APC 21:00 Ungdomshuset

søn d. 21. jan

Lucio Urtubia: Film & selvbiografi 15:00 Kapelvej 44

man d. 22. jan

Bogreception ved Mads Ananda Lodahl og Nikolaj Tange Lange 17:00 LiteraturHaus
Plantebaseret kost - Foredrag v. læge Tobias S. Hansen 19:00 Kulturhuset Kilden

ons d. 24. jan

Oplæsning af bogen, På kanten i Berlin 19:00 Kulturværftet

tor d. 25. jan

Billedeaften i Bogcaféen Barrikaden - Tysklands yngste by 20:00 Bogcaféen Barrikaden

fre d. 26. jan

Demonstration: Close Kærshovedgård, Open Our Cases! 15:30 Palæstinas Plads (Aka Israels Plads)
Resistance and Unity 16:00 BolsjeFabrikken
The Grand Vacation: Support Party For Freedom of Movements 21:00 BolsjeFabrikken

lør d. 27. jan

Onkel Otto invades Ungdomshuset 21:00 Ungdomshuset
Dubfabrikken - 6 years in a row 21:00 BolsjeFabrikken

fre d. 2. feb

Kaldet fra Dybet III - Solbrud Slægt Orm Sunken Konvent Morild 20:00 Ungdomshuset

lør d. 3. feb

Gratis Punk Show 20:00 Sorte René

fre d. 9. feb

Folkets Haus Birthday Rave! 18:00 Ungdomshuset
Hard Rock & Heavy Metal Karaoke! - Aflyst! 22:00 Ungdomshuset

lør d. 10. feb

SMADDER PUNK EXTRAVAGANZA! 20:00 Ungdomshuset

søn d. 11. feb

100-årsdagen for Stormen på Børsen! 13:00 Jagtvej 69

fre d. 23. feb

Friktion på print #3 16:00 LiteraturHaus

tor d. 1. mar

1. Marts Demonstration 17:00 Blågårds Plads

fre d. 2. mar

Special event / For the Right to Work: A panel discussion 16:00 CAMP / Center for Art on Migration Politics

søn d. 4. mar

ALTERNATIV PLADEMESSE 12:00 Ungdomshuset

man d. 12. mar

Murda Twinz: Burn / GUST / Hypocrite 19:00 Underwerket

lør d. 21. apr

Murda Twinz: Total Chaos / Gudddommelig Galskab / Organiseret Støj 20:00 Underwerket
SIMULACRO (es) + OND TRO (k-town) + More 21:00 Ungdomshuset

fre d. 20. jul

Murda Twinz Getdown Vol. 3 17:00 Underwerket

Ikke flere events