Hele kalenderen

I gang

1. Marts Demonstration - 10 år - Intet glemt Intet tilgivet 17:00 København

tor d. 2. mar

Marronage »The Bridge Radio Live« 15:00 Københavns hovedbibliotekt
Vigtigheden af overenskomster, oplæg og debat 16:30 Logik & Co.
Marronage »Kan kolonialismen spores i dansk film?« 18:30 Københavns hovedbibliotek
Acoustic Music and Red Wine Night 19:00 Bogcaféen Barrikaden
Den russiske revolution 100 år – er vi på vej mod en ny? 19:00 Folkets Hus, 1. Sal

fre d. 3. mar

Marronage »De-koloniale døtre« 15:15 Københavns hovedbibliotek
AW // Premiär! ✫ B A B E S R O L L O U T ✫ 3 Mars // at Moriskan 17:00 Moriska Paviljongen
CAMP's Opening Exhibition, "We shout and shout, but no one listens: Art from conflict zones" 18:00 CAMP / Center for Art on Migration Politics
Folkekøkken 19:00 Makvärket
Gadefest: Ungdommen fester for fremtiden! 20:00 Ground 69

lør d. 4. mar

10 år - Intet glemt, intet tilgivet! Arrangement i 2 sale 20:00 Ungdomshuset

søn d. 5. mar

Søndagsbrunch i Folkets Hus 10:00 Folkets Hus
Krea arbejdsdag #01 - forberedelse af FREDSLØB 2017 12:00 FabLab Valby Kulturhus
Kapow Movieclub 20:00 BolsjeFabrikken

tir d. 7. mar

Afrika Kontakt søger nye aktivister 17:00 Afrika Kontakt (AK)
Opstart af Velfærdsalliancen Herlev 19:00 Dagplejehuset

ons d. 8. mar

Kampdagskalas 07:00 Havnekulturkontoret
Feministisk 8. marts 16:30 Arbejdermuseet
8. marts i Folkets Hus 17:00 Folkets Hus
Da kvinderne startede den Russiske Revolution 17:00 Christianshavns Beboerhus

fre d. 10. mar

Stand with standing rock - solidaritets aktion 16:30 Amerikanske Ambassade
Reclaim Feminism! 17:00 Solidaritetsbutikken
Folkets Haus #21 - 8. marts special 18:00 Folkets Hus

lør d. 11. mar

Acroyogo (organized by SOMOS) 15:00 Folkets Hus - Sportsrummet

søn d. 12. mar

Søndagsbrunch i Folkets Hus 10:00 Folkets Hus

fre d. 17. mar

Garden Weekend at Makvärket 18:00 Makvärket
Dayglo Abortions (Can) + Support 20:00 Underwerket

lør d. 18. mar

GRÄNSLANDET (se) + RISE OF ETNA (se) + ORDEAL (dk) + CACUS (dk) 21:00 Ungdomshuset

søn d. 19. mar

Årets Første Havedag! (Upshining af haven) 12:00 Byhave69

tor d. 23. mar

Demonstration STOP CETA 16:00 Udenrigsministeriet
Imod systemet siden Jesus tid: Foredrag, Film & Suppe 17:00 Operaen, Christiania
Release: Anarkismens ABC som lydbog 19:00 Bogcaféen Barrikaden

fre d. 24. mar

Punk, reggae og såen noget i Folkets Hus 18:00 Folkets Hus

søn d. 26. mar

Krea arbejdsdag #02 - forberedelse af FREDSLØB 2017 13:00 Folkets Hus, 1. Sal
Cryptohagen - Lær kryptering 13:00 Mellemrummet

man d. 27. mar

Sore Eyelids (SWE) + Cavalcades (SCO) + Local Support (TBA) 19:00 Underwerket

ons d. 29. mar

Venstreradikalt Stormøde 17:00 Folkets Hus, 1. Sal

tor d. 30. mar

Premiere i Danmark: "The Antifascists" 19:00 Huset-KBH

lør d. 8. apr

De/construction Festival 18:00 Makvärket

tor d. 13. apr

Garden Weekend at Makvärket 18:00 Makvärket

lør d. 15. apr

Silent Disco Summer KBH 12:00 Ukendt
Rare Mogens @ Underwerket 20:00 Underwerket

fre d. 21. apr

Punk, reggae og såen noget i Folkets Hus 18:00 Folkets Hus

ons d. 26. apr

Venstreradikalt Stormøde 17:00 Folkets Hus, 1. Sal

søn d. 30. apr

Cryptohagen - Lær kryptering 13:00 Mellemrummet

tor d. 4. maj

Music to Cry For - Screamo/Hardcore/Punk/Crust/Noise 19:00 Bumzen

lør d. 20. maj

FREDSLØB 2017 13:00 Kulturhuset Islands Brygge

søn d. 28. maj

Cryptohagen - Lær kryptering 13:00 Mellemrummet

ons d. 31. maj

Venstreradikalt Stormøde 17:00 Folkets Hus, 1. Sal

søn d. 25. jun

Cryptohagen - Lær kryptering 13:00 Mellemrummet

fre d. 7. jul

FIGHT G20 2017! HAMBURG GERMANY 02:15 hamburg

Ikke flere events