Mandag d. 25. marts kl. 10:18
til 29. marts 2024 kl. 10:18
til 29. marts 2024 kl. 10:18
Syvkål og påskehygge på Fødegården
Åben gård på danmarks mindste osteri.
Spis mad over bål, mød en malkeko, smag friskmalket mælk …
Fredag d. 29. marts kl. 17:00 - 20:00
Stor fællesspisning - Iftar
En aften på tværs og hjælp til Gaza! 🌍🕊️
Fredens moske gentager succesen fra sidste år og afhol…
Fredag d. 29. marts kl. 18:00 - 23:00
Game Night hos Rød fredagscafé
Kære Kammerater.
Vi inviterer jer til en aften, hvor I har mulighed for at lære andre socialister …
Fredag d. 29. marts kl. 19:30 - 21:00
Vishesh & Eli koncert
Kom på Cykeltutten nu på fredag hvor Vishesh & Eli spiller koncert kl. 19.30. Entre: donation
V…
Lørdag d. 30. marts kl. 10:00 - 19:00
Tag med Palæstinainitiativet til stordemo aflyst
Cancelled.
Ufortunately it was'nt possible to fill a bus.
People who bought a ticket will get t…
Lørdag d. 30. marts kl. 11:00 - 15:00
Transgender day of visibility
Kom og vær med til at fejre Transgender day of visibility.
Ved du hvad en transkønnet er?
Vi…
Gentagende events
Seneste events
Alle events
Mandag d. 25. marts
10:18
Syvkål og påskehygge på Fødegården
Fødegården Stenbjerglykke
Fredag d. 29. marts
17:00
Stor fællesspisning - Iftar
E-Plaza (Brabrand, Aarhus)
Lørdag d. 30. marts
10:00
Tag med Palæstinainitiativet til stordemo
Midtbyhallen
Søndag d. 31. marts
13:00
#cryptohagen
Cafe Mellemrummet
Mandag d. 1. april
17:00
Møntens dag
Hæveautomat KONTANTEN i bycentert
Onsdag d. 3. april
15:00
Analog Netværk Aarhus
Sager der Samler
Torsdag d. 4. april
16:30
Reception: Krigen og Venstrefløjen
Kulturhuset Indre By
Fredag d. 5. april
13:00
Landsdækkende undervisningsstrejke for Gaza // National student strike for Gaza (AARHUS)
Nobelparken
Lørdag d. 6. april
13:00
Konference: Take the power from the 1%
Arbejdermuseet
Søndag d. 7. april
12:00
Bannerworkshop for rebeller i Odense
Huset (Odense)
Tirsdag d. 9. april
17:00
Fredsinitiativet inviterer til oplæg ved Morten Thing
3F Frederiksborg
Onsdag d. 10. april
19:00
Studiekreds: Militarisering, oprustning og imperialisme
Solidaritetshuset
Torsdag d. 11. april
17:00
Forum for Prison Abolition: Monthly Assembly
Folkets Hus
Fredag d. 12. april
16:00
Fernisering: Malerier af Birthe Nissen
Café Oskar
Lørdag d. 13. april
12:00
Begravelse af manglende REEL klimahandling. Optog fra Folkets Park til Københavns Rådhusplads.
Folkets park
Søndag d. 14. april
10:00
Affaldsindsamling på Amager Fælled
Amager Fælled
Mandag d. 15. april
19:00
AKTIVISTMØDE / ACTIVIST MEETING
Ungdomshuset (Odense)
Tirsdag d. 16. april
17:00
Aktiv for Palæstina Tingbjerg - Husum - Brønshøj // Debatmøde m. Oplæg v. Morten Thing
Beboerlokalet i Husum
Onsdag d. 17. april
17:15
Scientist Rebellion Denmark - Intro Meeting
Overgrund
Torsdag d. 18. april
17:00
Info Meeting - Become a Volunteer or activist in Mellemfolkeligt Samvirke
Fælledvej 12
Fredag d. 19. april
16:00
Et undertrykt folk - en undertrykt sandhed
Café Oskar
Mandag d. 22. april
16:00
GENOPRET KBH_April meet up: Øvesession i genoprettende cirkler / Practice session in restorative circles
YNKB
Fredag d. 26. april
17:00
'Lev og Lær' i Økosamfund - Social Bæredygtighed
Hallingelille Økosamfund
Lørdag d. 27. april
12:00
Clothing Swap 🌸// SPRING CLEANING EDITION //🌸
Café Mellemfolk
Mandag d. 29. april
19:00
AKTIVISTMØDE / ACTIVIST MEETING
Ungdomshuset (Odense)
Tirsdag d. 30. april
18:30
Aftenskole på K44; Konflikthåndtering og genoprettende cirkler
Kapelvej 44
Fredag d. 3. maj
20:00
K Town on Wheels
Makværket
Lørdag d. 4. maj
09:00
Sydfyns FESTIVAL for Kreativ Bevægelse
CirkusRummet
Onsdag d. 8. maj
08:00
Block Tesla – Disrupt Elon (Berlin)
Grünheide
Torsdag d. 9. maj
13:00
Activist school: Building power for climate justice
Makværket
Lørdag d. 11. maj
17:00
Queer Wellness 🫧 maj 🫧
Sjællandsgade Bad
Mandag d. 13. maj
16:00
GENOPRET KBH_May meet up: Øvesession i genoprettende cirkler / Practice session in restorative circles
Folkets Hus
Onsdag d. 15. maj
18:00
Talk with Gabriel Kuhn: The Individual vs. the Collective 2024
Bogcaféen Halmtorvet
Lørdag d. 18. maj
11:00
MAINDREAM 2024
Makværket
Fredag d. 24. maj
17:00
'Lev og Lær' i Økosamfund - Økologisk bæredygighed
Friland
Mandag d. 27. maj
19:00
AKTIVISTMØDE / ACTIVIST MEETING
Ungdomshuset (Odense)
Mandag d. 3. juni
17:30
Fællesmøde i XR København
Greenpeace Office
Onsdag d. 5. juni
15:00
Analog Netværk Aarhus
Sager der Samler
Torsdag d. 6. juni
19:00
K-TOWN POWERVIOLENCE MAFIA PRÆSENTERER: JOBSTOPPER GIGS VOL. 1
Ungdomshuset (kbh)
Tirsdag d. 11. juni
17:00
Forum for Prison Abolition: Monthly Assembly
Folkets Hus
Onsdag d. 12. juni
16:30
GENOPRET KBH_June meet up: Netværksmødet / Networkmeeting
Folkets Hus
Fredag d. 14. juni
15:00
Fælles tur til Pulp Fiction
Gerritsplads
Lørdag d. 15. juni
06:00
Take Concrete Action - Pulp Fiction
Take Concrete Action
Torsdag d. 20. juni
15:00
Sommerhøjskole - Et pengesystem for alle & en økonomi for fremtiden
Vestjyllands Højskole
Onsdag d. 17. juli
06:00
BornHack 2024
BornHack
Lørdag d. 3. aug.
09:00
Cykeltur til Freilauf Camp 24
Cykeltutten
Torsdag d. 29. aug.
16:00
GENOPRET KBH_August meet up: Øvesession i genoprettende cirkler / Practice session in restorative circles
Folkets Hus
Tirsdag d. 3. sept.
14:00
Peacekeeper træning
Magneten, Teaterøen