Hele kalenderen

man d. 20. feb

Ja til social retfærdighed - Nej til fattigdom 17:00 Højbro Plads

tir d. 21. feb

Soul Kitchen! 18:00 BolsjeFabrikken

ons d. 22. feb

Venstreradikalt Stormøde 17:00 Folkets Hus, 1. Sal
Reception for projektet - En kritisk pædagogisk højskole 17:00 LFS

tor d. 23. feb

DK imod diskrimination - stop Folketingets danskhedsdefinition 17:00 Christiansborg Slotsplads

fre d. 24. feb

Are you a Party Rebel? Intro møde og bar aften 17:30 Bumzen
Garden Weekend at Makvärket 18:00 Makvärket
Punk, reggae og såen noget i Folkets Hus 18:00 Folkets Hus
Someone shoot the fucker - Noise for the coming resistance (koncert i Ungeren) 20:15 Ungdomshuset

lør d. 25. feb

Oplæg om den anarkosyndikalistiske kamp i Norge og Sverige 14:00 Bogcaféen Halmtorvet
Crisis Mirror 5 Years Party 19:00 Bumzen

søn d. 26. feb

Aktivistmøde STOP CETA 13:00 Møderiet
Cryptohagen - Lær kryptering 13:00 Mellemrummet

ons d. 1. mar

1. Marts Demonstration - 10 år - Intet glemt Intet tilgivet 17:00 København

tor d. 2. mar

Vigtigheden af overenskomster, oplæg og debat 16:30 Logik & Co.
Den russiske revolution 100 år – er vi på vej mod en ny? 19:00 Folkets Hus, 1. Sal
Acoustic Music and Red Wine Night 19:00 Bogcaféen Barrikaden

fre d. 3. mar

Folkekøkken 19:00 Makvärket
Gadefest: Ungdommen fester for fremtiden! 20:00 Ground 69

lør d. 4. mar

10 år - Intet glemt, intet tilgivet! Arrangement i 2 sale 20:00 Ungdomshuset

ons d. 8. mar

Feministisk 8. marts 16:30 Arbejdermuseet
8. marts i Folkets Hus 17:00 Folkets Hus
Da kvinderne startede den Russiske Revolution 17:00 Christianshavns Beboerhus

fre d. 10. mar

Reclaim Feminism! 17:00 Solidaritetsbutikken
Folkets Haus - 8. marts special 18:00 Folkets Hus

fre d. 17. mar

Garden Weekend at Makvärket 18:00 Makvärket
Dayglo Abortions (Can) + Support 20:00 Underwerket

lør d. 18. mar

GRÄNSLANDET (se) + RISE OF ETNA (se) + ORDEAL (dk) + CACUS (dk) 21:00 Ungdomshuset

tor d. 23. mar

Demonstration STOP CETA 16:00 Udenrigsministeriet
Release: Anarkismens ABC som lydbog 19:00 Bogcaféen Barrikaden

fre d. 24. mar

Punk, reggae og såen noget i Folkets Hus 18:00 Folkets Hus

søn d. 26. mar

Cryptohagen - Lær kryptering 13:00 Mellemrummet

man d. 27. mar

Sore Eyelids (SWE) + Cavalcades (SCO) + Local Support (TBA) 19:00 Underwerket

ons d. 29. mar

Venstreradikalt Stormøde 17:00 Folkets Hus, 1. Sal

lør d. 8. apr

De/construction Festival 18:00 Makvärket

tor d. 13. apr

Garden Weekend at Makvärket 18:00 Makvärket

lør d. 15. apr

Silent Disco Summer KBH 12:00 Ukendt
Rare Mogens @ Underwerket 20:00 Underwerket

fre d. 21. apr

Punk, reggae og såen noget i Folkets Hus 18:00 Folkets Hus

ons d. 26. apr

Venstreradikalt Stormøde 17:00 Folkets Hus, 1. Sal

søn d. 30. apr

Cryptohagen - Lær kryptering 13:00 Mellemrummet

tor d. 4. maj

Music to Cry For - Screamo/Hardcore/Punk/Crust/Noise 19:00 Bumzen

søn d. 28. maj

Cryptohagen - Lær kryptering 13:00 Mellemrummet

ons d. 31. maj

Venstreradikalt Stormøde 17:00 Folkets Hus, 1. Sal

søn d. 25. jun

Cryptohagen - Lær kryptering 13:00 Mellemrummet

fre d. 7. jul

FIGHT G20 2017! HAMBURG GERMANY 02:15 hamburg

Ikke flere events